Zbulohet identiteti: Infermieres ruse në të mbrendshme i ofrojnë punë si modele (foto)

Janë shfaqë sot pamjet e para të infermieres ruse që u penalizue dje për shërbimin ndaj pacientëve të Coronavirusit vetëm me të mbrendshme dhe veshje mbrojtëse transparente.

Infermierja 23 vjeçare e identifikueme vetëm si Nadia, ka marrë nji valë të gjanë mbështetje online, madje dhe kërkesa që shefat e saj në spital me heq vendimin disiplinor kundër saj.

Ndërkohë, mjekët kanë raportue mungesa në pajisjet mbrojtëse të spitalit rajonal në Tula.

Në nji tjetër zhvillim të lidhun me çashtjen, drejtorja e kompanisë së veshjeve të mbrenedshme ‘Miss X’, Anastasia Yakusheva tha sot se kërkonte infermieren si modele për veshjet e saj.

Njihuni me infermieren 20-vjeçare, që ju shërben e deshun të infektuemve nga COVID-19

Shperndaje në: