Coronavirus’i ‘prek’ policinë

Me 22 Maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testue gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, ku pozitiv janë konfirmue 21 raste, 19 veç në Prizren, ku 12 janë policë.

Shperndaje në: