Ministri Vitia zbulon masat e reja, nga kjo ditë ndryshon orari i lëvizjes dhe hapen objektet fetare

Ne nji konference per shtyp, ministri ne detyre i Shendetesise, ka komunikue masat e reja lehtesuese ne Kosove.

“Nga kjo e Ejte, me 28 Maj, ka me fillue hapja e objekteve fetare, gjithashtu nga kjo date ka me ndryshue orari i levizjes, ku kane me mujt me leviz lirshem nga ora 05:00 e mengjesit deri ne oren 21:00 te gjithe qytetaret”, ka theksue Vitia.

Shperndaje në: