Hapja e shkollave, çerdheve dhe kufijve – Vjen lajmi i madh

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka konfirmue se do të happen shkollat dhe çerdhet, po ashtu edhe kufijtë në vendin tonë.

Kështu bani të ditun ai përmes nji konference për media ma herët.

“Shkollat e çerdhet do të hapen por maskat, distanca dhe higjiena duhet të jenë të domosdoshme. Kufijt do të hapen por masat mbrojtëse do të shtohen”, ka thanë Vitia.

Sidoqoftë, ai nuk njoftoi se kur ka me ndodhë kjo gja.

Shperndaje në: