Vdes 59-vjeçari nga Prizreni i infektuem me Coronavirus

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftue se sot në orët e mbasdites, pacienti A.H. (1961) nga komuna e Prizrenit, i diagnostifikuem me Covid-19, përkundër përkujdesjes maksimale të personalit mjekësor ka ndërrue jetë.

I njajti po trajtohej prej ditësh në Mjekimin intensiv të Klinikës Infektive dhe kishte edhe smundje tjetër shoqnuese.

Shperndaje në: