Kushtetuesja jep këtë njoftim lidhun me vendimin për dekretin e Presidentit

Gjykata Kushtetuese po vazhdon shqyrtimin e landës për dekretin e presidentit, Hashim Thaçi, për mandatarin e Qeverisë së re.

Kështu asht konfirmue nga Gjykata për GazetaBlic, dy ditë para se me përfundue afati i parapamë për shqyrtim dhe kur Kushtetuesja mundet me dalë me vendimin.

“Kjo lëndë është ende duke u shqyrtuar”, asht përgjigjë shkurt Gjykata Kushtetuese për Gazeta Blic përmes postës elektronike.

Shperndaje në: