Itali, numri i viktimave nga Coronavirus’i gjatë 24 orëve të fundit

Italia regjistroi në 24 orët e fundit 111 viktima dhe 416 raste pozitive me Covid-19.

Në total numri i viktimave që prej fillimisht të pandemisë ka arritë në 33 340, ndërsa numri i të infektuemve 232 664.

Shperndaje në: