Itali, numri i viktimave nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Italia ka hy në ditën e 101 që nga nisja e pandemisë Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shënue 60 viktima dhe 178 raste pozitive.

Ndërkohë, janë shërue 848 persona.

Shperndaje në: