Itali, numri i viktimave nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Sot në ditën hapjes së vendit nga izolimi për shkak të pandemisë, Italia ka regjistruar 71 viktima dhe 321 raste pozitive në 24 orë.

Numri i viktimave deri më sot nga Coronavirusi në Itali ka arritur në 33,601, e i të infektuarve në 233,836.

Shperndaje në: