Thaçi takohet me Ramën, ka një lajm për qytetarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ai ka thënë se ky takim është bërë pa protokoll, ndërkaq ka theksuar nevojën e hapjen se kufirit në mes të dy shteteve.

“Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët, Kosovën e Shqipërinë”.

“Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë dhe qytetarët tanë të lëvizin lirshëm kur të duan dhe kah të duan!” është shprehur Thaci.

Shperndaje në: