Ky është numri i viktimave nga Covid-19 në Itali në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Italia regjistron 85 viktima të tjera si pasojë e COVID-19.

Në të njëjtën periudhë kohe janë shënuar dhe 518 raste të reja ku më shqetësuese shfaqet situata në Lombardi.

Këtë të premte, aty u shënuan 402 raste të tjera.

Shperndaje në: