Kjo që kanë ba tifozët zvicranë, befason për keq botën e futbollit

Zvicra dhe Shqipnia u morën për shembull sa i përket atmosferës së krijueme nga tifozët në ndeshjen e tyne të parë në Grupin A në “Euro 2016”.

Por, sot vjen nji lajm që ka befasue botën e futbollit.

“Ultras Tifo” portal i njohun i tifozëve ka publikue nji fotografi, ku disa mbështetës të Zvicres mbajnë në duer nji flamur të djegun të Shqipnisë.

Kthimi i flamurit mbrapsht simbolizon urrejtjen ndaj atij kombi.

Capture-110

Shperndaje në: