Edi Rama takon presidentin Thaçi

Presidenti i vendin, Hashim Thaçi ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, ka takuar edhe presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj si dhe më ish-kryeministrin Albin Kurti dhe kreun e PDK-së Kadri Veselin.

Në asnjërin prej këtyre takimeve Rama nuk është deklaruar për media.Po ashtu Rama e Thaçi do të darkojnë më vonë. /Lajmi.net/

Shperndaje në: