Veseli ju gezohet kthimit të rendit e ligjit në Turqi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thanë se me shqetësim të thellë kemi ndjek ngjarjet në Turqi, ku dheta qytetarë mbetën të vdekun dhe të plagosun.

Ky asht postimi i Veselit n’Facebook:

Me shqetësim të thellë kemi ndjekur ngjarjet në Turqi, ku dhjetëra qytetarë mbetën të vdekur dhe të plagosur.
Përgëzojmë Kuvendin e madh popullor dhe institucionet e Republikës së Turqisë për kthimin e rendit dhe ligjit të cilat burojnë nga vota e popullit, duke ofruar konsideratën më të lartë të miqësisë dhe bashkëpunimit ndërshtetëror.K.V.

Shperndaje në: