VIDEO: Zbulohen pamjet e helikopterit rus të rrxuem n’Siri

Nji helikopter rus i cili operonte në Siri, asht rrxue mbasi u qëllue nga rebelët në veri të vendit.

Si kanë raportue mediat e hueja në bordin e mjetit fluturues kanë qenë pesë persona, ku krejt kanë mbet të vramë.

Ende nuk dihet se cili grup rebel e ka ndërmarrë sulmin.

Nderkohë janë publikue edhe disa pamje nga viktimat dhe mbetjet e helikopterit të shkatërruem.

 

Shperndaje në: