Vdes Duka i Westminister, qe sa miliardë sterlina i kalojnë djalit!

Miliarderi britanik, Gerald Cavendish Grosvenor, i cili pasuninë e ka kriju me patundshmëni, ka vdek në moshën 64 vjeçare, raporton Reuters lajmin e dhanë nga zadhanësja e familjes.

I ndjeri e mbante edhe titullin Duka i Westministerit, ndërsa ka qenë mik i afërt edhe i familjes mbretnore të Britanisë së Madhe.

Duka i cili ka trashegur hapësinë jashtëzakonisht të madhe të tokave në Londrën Qendrore dhe ma tej, ka qenë personi i tretë ma i pasun në Britani.

Pasuria e tij vlerësohet të jetë prej 9 deri në 10 miliardë sterlina, ndërsa kjo pasuni simbas mediave britanike i kalon djalit të tij 25 vjeçar, i cili gjithashtu e trashegon edhe titullin Duka i Westminsterit.

 

1-dukaaaaa

 

Shperndaje në: