Video: Shqiptari sfidon djalin e Schumacherit në garat e F4

Piloti i talentuem shqiptar, Lirim Zendeli ka fituar nji vend në podiumin e garës së Formula 4 tue lanë mbas djalin e legjendës Michael Schumacher.

Zendeli asht vetëm 16 vjeç dhe garon për flamurin e Gjermanisë. Ky asht viti i tij i parë në Formula 4, ku simbas të gjitha gjasave, ai pritet me qenë nji kampion i ardhshëm në sportin e automobilizmit.

Garën e plotë ku Zendeli nxuni vendin e dytë, mundeni me pa në video.

Shperndaje në: