Arrestohen deputetët Salih Salihu e Mytaher Haskuka

Arrestim Policia

Policia e Kosovës i ka arrestu dy deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Mesohet se t’arrestuemit janë Salih Salihu dhe Mytaher Haskuka.

I pari kishte gjuejt me gaz lotsjellës, derisa Haskuka kishte gjuejt me ujë kryeministrin e vendit, Isa Mustafa.

Shperndaje në: