Këto janë pamjet e tmerrit: Italia po jeton me frigën e tërmeteve!

Dy tërmete të forta goditën Italinë qendrore, tue damtue ndërtesat dhe plagosun disa persona.

Nji tërmet i shkallës 5.5 goditi n’orën 19:10 pranë Visso’s në provincën Macerata.

Dy orë ma vonë, nji tërmet 6.1 ballësh goditi të njajtin rajon.

Në Gusht, nji tërmet në jug të Visso’s vrau 300 persona.

Ka raportime për me plagos randë, por moti i keq ka pengue përpjekjet për me vlerësue damin.

Njerëzit janë të terrorizuem nga ajo që ka ndodh dhe friga se mund të ketë lëkundje të tjera.

Lëkundjet e mbramshme janë ndje edhe në Romë.

Zyrtarët thonë se lëkundjet kanë lidhje me tërmetin e Gushtit.

“Ndonjëherë lëkundjet zgjasin për disa muej,” tha nji zyrtar.

 

2-termeti

 

3-termeti

 

4-termeti

 

6-termeti

 

7-termeti

 

8-termeti

 

9-termeti

 

10-termetii

 

11-termetii

 

12-termetii

 

13-termetiii

 

14-termetii

 

15-termetii

Shperndaje në: