Rama ndrron mendim për Trump, çka thotë tash!

N’intervistën për ‘DW’ kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama asht pyet në lidhje me deklaratat e tij të disa kohëve ma parë në lidhje me Donald Trumpin, sot i zgjedhun President i SHBA’ve.

Por simbas Ramës tashma ato deklarata i përkasin të shkuemes:

“SHBA asht nji aleate strategjike e pazëvendësueshme dhe e patjetërsueshme e Shqipbisë. Pra s’ka asnji problem”, ka thanë nder të tjera Rama.

 

Shperndaje në: