10 fotot e vitit 2016 që kanë me u kujtue për gjatë kohë

Viti 2016 ishte nji vit i mbushun me ngjarje të dhimbshme, por edhe historike. Sulme terroriste, fatkeqësi natyrore, humbje dhe fitore të mëdha politike.

Image

Dy gra të shokueme dhe të plagosuna në sulmin terrorist në aeroportin e Brukseit më 22 Mars

Image

Me 25 Maj, nji anije me emigrantë përmbyset në birgjet libiane.

Image

Me 24 Korrik kryeministri Britanik David Cameron, jep dorëheqjen mbasi britanikët votuen për me dal nga BE.

Image

Trupi i nji viktime të shkaktueme në masakrën e Nice’s, kur nji kamion u fut para turmës në shetitoren Promenade des Anglais më 14 Korrik.

Image

Qytetarët tuq n’udhë për me mbrojtë demokracinë në Stamboll mbas grushtit të shtetit më 15 Korrik

Image

Gëzimi i Bebe Vios, kampionja 19 vjeçare e skermës në Lojnat Olimpike të Rio de Janeiro më 14 Shtator

Image

Nji fëmi 5 vjeçar i ulun në ambulancë mbasi u nxjerr nga rrënojat në Aleppo më 17 Gusht

Image

Papa Francesco lutet para rrënojave të tërmetit në Amatrice të Italisë më 4 Tetor

Image

Përqafimi mes Barack Obama dhe Hillary Clinton në Konventën Demokratike

Image

Hini i presidentit  të Cuba’s, Fidel Kastro në Santiago de Cuba më 3 Dhetor.

Shperndaje në: