Hapet segmenti i ri i Autostradës “Arbën Xhaferi”

Sot mbahet ceremonia e hapjes së nyjeve lidhëse Konjuh dhe Babush të Autostradës “Arbën Xhaferi”.

Në këtë përurim të pranishëm kanë me qenë Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, Kryeministri i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa, Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe zyrtarë të tjerë qveritarë e komunal.

Ceremonia ka me u mbajt në Babush.

Autostrada “Arbën Xhaferi” asht njani nga projektet strategjike rrugore të Kosovës, qe e lidhe Kosovën me Maqedoninë.

 

Shperndaje në: