Kjo asht madheshtore, qysh u prit Viti i Ri në Sidney t’Australisë (video)

Dy orë mbas Zelandës se Re, viti i ri ka mbërri edhe në Sidney të Australisë.

Festivali tradicional i fishekzjarreve, ka mbledh dheta-mija australianë dhe turistë në Sidney.

 

 

Shperndaje në: