Kjo çka po kerkon Rusia prej OKB’s ka me ju çuditë!

Putin Erdogan

Rusia i propozoi sot partnerëve të saj në Këshillin e Sigurimit në OKB që me mbështetë armëpushimin në Siri dhe negociatat e ardhshme të paqes të parashikueme n’Astana tue miratue nji rezolutë.

Ambasadori rus, Vitali Çurkin, njoftoi para gazetarëve se “ka paraqit nji projekt të shkurtë për me miratue planin ruso-turk që parashikon nji ndërpremje të luftimeve dhe negociata n’Astana në fund të Kallnorit”.

Ky tekst asht tue u shqyrtue në konsultime me dyer të mbylluna që kanë fillue sot në mëngjes në Këshillin e Sigurimit.

 

Shperndaje në: