ISIS KA KRYE SULMIN N’STAMBOLL! E KONFIRMOJNE VET!

Shteti Islamik (ISIS) konfirmon se qendron mbrapa sulmit te nates se Vitit te Ri ne klubin e nates ne Stamboll, ku u vrane mbi 39 njerez.

Permes deklarates se publikueme, IS thote se sulmi u krye nga nji ‘ushtar hero’ i tyne.

 

Ma s’paku 600 veta po festonin ne oret e para te se Dielles ne klubin e popullarizuem te Stambollit ‘Reina’, kur nji person nisi me gjuejt me arme diku rreth 180 plumba. Sulmuesi asht i lire dhe ne kerkim intenziv dhe policia turke thote se jane ba 8 arrestime lidhje me rastin.

 

Shteti Islamik ka fajesue per sulmet e fundit ne Turqi, meqenese ajo po vepron ushtarakisht kunder myslimaneve ne Siri.

 

 

Shperndaje në: