Kjo asht fjala e Haradinajt sot në gjykatën franceze

Ish-kryeministri dhe lideri i partisë Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj asht paraqitë sot në gjykatën e apelit në Colmar të Francës, me ç’rast edhe ka folë në gjuhën franceze para trupit gjykues, tue thanë se:

“Këto akuza që vijnë nga Serbia janë plotësisht politike”, dhe “ajo çka po bani ju këtu asht nji abuzim i të drejtave”, shkruen LeMonde.

Shperndaje në: