Në këtë datë LDK zgjedh kryetarin e ri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktue datën e Kuvendit Zgjedhor, i cili ka me u mbajtë me 3 Gusht të këtij viti. Kjo asht vendosë...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

Shneta

Sport

Opinion

Sene Vene

Në Fokus

Përzgjedhja e Editorit

Jetë o Jetë

Rrokum.TV
MOMENTUM - Tema: Situata Politike në vend - I ftuem: Ardian Kastrati, profesor
31:48
JAVA n'RROKUM - I ftuem: Ardian Syla, Kryeshef i bordit tê "Trepçës"
38:25
MOMENTUM - Tema: Transparenca e Partive Politike - I ftuem: Eugen Cakolli, Hulumtues
41:08
JAVA n'RROKUM - I ftuem: Imet Rrahmani, Deputet i LDK's
36:50
JAVA n'Rrokum - I ftuem: Albinot Maloku, Politolog
56:49
MOMENTUM - I ftuem: Haxhi Gashi . Tema: Kodi Civil i Kosovës
54:19
MOMENTUM (24.05.2019) Tema: Samiti i Berlinit - I ftuem Valon Syla - opinionist
49:30
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Mergim Lushtaku , deputet i PDK
49:52
MOMENTUM - I ftuem: Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim - Dialogu Kosovë-Serbi
45:39
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Shefqet Krasniqi, imam
55:52
MOMENTUM - Tema: Samiti i Berlinit - i ftuem Ardian Kastrati, Politolog
48:38
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Valmir Elezi, KQZ
24:47
MOMENTUM - Zgjedhjet Presidenciale në Maqedonin e Veriut - I ftuem: Arben Ratkoceri (Koha.mk)
43:46
JAVA N'RROKUM -I ftuem: Luan Hasanaj "Let’s Do It Kosova”
42:09
JAVA N'RROKUM (20.04.2019) - I ftuem: Milaim Zeka, deputet
48:00
MOMENTUM - Tema: Arsimi në Kosovë - I ftuem Bujar Dugolli, Dekan
52:39
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Xhafer Uka, autor anegdotash
51:00
MOMENTUM - Përceptimi i qytetarëve për Politikën Ndërkombëtare - I ftuem: Butrint Berisha, PIPS
46:48
MOMENTUM - Kodi i ri Civil i Kosovës, - Alfons LENTZE, programi i BE's në mbështetje të Kodit Civil
37:28
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Ilir Murtezaj, Drejtori i ATK's
25:04
Java n'RROKUM - E ftueme: Valentina Bunjaku Rexhepi, deputete e LDK's
36:13
MOMENTUM - Tema: Situata Politike në vend - I ftuem: Arben Gecaj, opinionist
53:05
JAVA N'RROKUM - Tema:Taksa ndaj Serbisë - I ftuem: Zenun Pajaziti, deputet i PDK's
39:54
MOMENTUM - Tema: Dialigu Kosovë - Serbi - I ftuem: Rrahman Paçarizi, opinionist
33:00
Java n'Rrokum - Tema: Autizmi - E ftume: Rezarta Musliu
02:18
MOMENTUM - Rrëfimi i artistit Gani Jakupi
01:04:18
MOMENTUM - 11 Vjet Pamvarësi. I ftuem: Ismail Tasholli, studiues i Filozofisë
41:44
MOMENTUM - Marrëveshja Kosovë-Serbi, mbrenda vitit? - I ftuem: Adri Nurellari
01:14:16
MOMENTUM - Dialogu Prishtinë-Beograd. I ftuem: Shkodran Ramadani, hulumtues
51:38
MOMENTUM - A po shkojme drejt bashkimit me Shqipnine? - I ftuem: Migjen Kelmendi, publicist
40:47
ZHVILLIMET POLITIKE
07:52
JAVA N'RROKUM (29.12.2018)
39:48
MOMENTUM - VITI 2008 NË OPTIKËN E LVV - I ftuem: Avni Zogiani, LVV
50:09
DIREKT! - Katolikët dhe Harmonia fetare - I ftuem: Don Lush Gjergji
56:20
JAVA n'RROKUM (22.12.2018)
51:17
MOMENTUM - I ftuem: Dardan Islami, analist
44:08
Direkt! - Dialogu i pafund - Azem Deliu, shkrimtar
01:06:11
DIREKT! - Gazetaria dhe Politika në Kosovë - Vehbi Kajtazi, Insajderi
01:24:05
MOMENTUM - Aktualiteti ne vend - I ftuem: Bajram Gecaj, ish keshilltar i Isa Mustafes
27:36
DIREKT! - A JEMI NË RRUGËN E DUHUN? - I ftuem: Milazim Krasniqi, profesor UP
01:01:05
DIREKT! - Kah po shkon PSD?! E ftueme: Shqipe Pantina
57:14
JAVA N'RROKUM (08.12.2018)
38:40
MOMENTUM - VITI QË LAJMË MBAS - I ftuem: Ardian Kastrati, profesor i shkencave politike
45:10
Direkt! Me Dimal Basha - A KA SIGURI N'KOSOVË? - I ftuem: Baki Kelani
55:37
DIREKT! ME DIMAL BASHA - Te ftuem: Vullnet Krasniqi (gazetar) dhe Hekuran Murati (ekonomist)
01:00:54
DIREKT! Me Dimal Basha - Te ftuem: Arben Gecaj (PDK) dhe Avni Zogiani (VV)
01:01:24
DIREKT! me Dimal Basha - I ftuem: Frasher Demaj, akademik (27.11.2018)
01:01:12
Veliaj: Do të vazhdojmë me projektin inovativ “Tumo” te Piramida - Top Channel Albania
01:19