Tema: Agim Bahtiri

Bahtiri i bashkohet Kurtit kundër PAN’it

Vetëvendosje sot pati tubime me qytetarë nën moton “Kundër PANhajnisë” në Vushtrri, Podujevë dhe Mitrovicë. VV në Mitrovicë gjeti edhe përkrahjen e kryetarit, Agim Bahtiri,...

Befason Bahtiri: Qe edhe kush e kanë nënshkrue peticionin për bashkimin...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, në nji intervistë për Telegrafin ka folë për iniciativën e ndërmarr për nënshkrimin e peticionit nga qytetarët...

Qe te kush i ka shpresat Bahtiri për bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i ka dorëzue sot presidentit, Hashim Thaçi peticionin për bashkimin e këtij qytetit. Bahtiri po kërkon nga Thaçi mbështetje për...

Refuzohet kërkesa për bashkimin e Mitrovicës, bahet nervozë Bahtiri

Ideja e kryetarit të Mitrovicës së jugut, Agim Bahtiri, me u bashkue Mitrovica, nuk ka gjetë përkrahje në ministrinë e Administratës dhe Pushtetit Lokal,...

Bahtiri paralajmëron luftë nëse preket Mitrovica

Kryetari Agim Bahtiri, në tubimin me shenue 19 vjetorin e masakrës së natës ndërmjet 3 dhe 4 Frorit të vitit 2000, që ndodhi në...

Bahtiri vjen me nji ide, paralajmëron diçka nëse greva e mësuesve...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftue mësimdhanësit të ndalin grevën dhe që nga e Hana të fillojnë procesin mësimor. Agim Bahtiri përmes...

Ka përfundue peticioni për bashkimin e Mitrovicës, Bahtiri tregon se a...

Të Diellen mbrama ka përfundue peticioni i iniciuem nga kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, për bashkimin e Mitrovicës. Këtë e ka konfirmue për...

Bahtiri: Mitrovica ka me u bashkue

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, insistion se Mitrovica ka me u bashkue dhe për këtë nuk ka me lanë gurë pa lëvizë. Në...

U çu Bahtiri jo me kcye, po me bashkue Mitrovicen!

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, u ka ba thirrje qytetarëve, personaliteteve të shqueme dhe mediave që sot me marr pjesë në nji tryezë të...

Bahtiri: Kërkoj nga Qeveria dhe Kuvendi me ba realitet bashkimin e...

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka dalë në konferencë për media menjiherë mbas votimit unanim në asamble për iniciativën e bashkimit të...