Tema: agjerimi

Mohamed Salah ndërpret agjërimin për finalen e Champions’it

Ndryshe nga sa thonin mediat egjiptiane, Mohamed Salah ka ndërpre agjërimin për me qenë 100% në formë për ndeshjen ma të randësishme të sezonit...

Këto janë këshillat e mjekëve, ushqimet dhe kujdesi gajtë agjërimit në...

Rekomandohet me hangër ngadalë dhe në sasi të përshtatshme me nevojat e gjithsecilit. Vaktet e randueme me ushqim të tepërt shkaktojë urth dhe siklet. Gjatë muejit...

Osmani në RROKUM jep detaje për vlerën dhe madheshtinë e agjerimit...

Imami Osman Musliu, para fillimit te muejit te shejte te Ramazanit, ka fole lidhun me kete muej ne emisionin 'Dite Mbas Dite' ne Televizionin...

Ky asht vendi ku duhet me agjerue 23 orë

Sot asht dita e parë e Ramazanit. Në krejt botën agjërojnë rreth 22 % e popullsisë ose 1.6 milion njerëz. Koha e agjërmit ndryshon nga vendi...

Asnji lojtar i Kombëtares së Shqipnisë nuk asht tue ngjinue

Te Hanen ka fillue Mueji i Shejtë i Ramazanit dhe dihet se disa nga futbollistët e kombëtares ngjinojne dhe janë besimtarë të rregullt. Nga disa...

Qe deputetët e Kuvendit të Kosovës që agjerojnë

Asht nji numer shume i vogel i deputeteve te Kuvendit te Kosoves qe kane me agjerue Ramazanin. Deputetja nga PDK, Ganimete Musliu asht njana nga...

Editoriali i The Guardian: Sadiq Khan shkruen për Ramazanin

Kryebashkiaku i Londres, Sadiq Khan me anë të nji editoriali të publikuem në gazetën “The Guardian” shpreh ndjesitë e tij personale për Muejin e...

Myslimanët e nisin agjerimin e Ramazanit!

Miliona myslimanë nëpër botë e kanë fillu agjerimin e muejit të Ramazanit. Autoritetet n'Arabi Saudite, vendi prej nga Islami e ka origjiniën, kanë njoftue se...