Etiketim: akcion

Te Fundit

Osmani thotë se ka vullnet për marrëveshje, por kritikon Kurtin për diçka

Nënkryetarja e LDK's, Vjosa Osmani, ka thanë se ka vullnet për marrëveshje me VV'n dhe tash mbas nominimit të Kurti këto dy javë duhet...

“Countdown”: VV ka 15 ditë kohë me formue Qeverinë

Albin Kurti ma herët konfirmoi se do të dorëzojnë propozimin për mandatar te presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pa nji marrëveshje me LDK’n. E më...

Vetëvendosje ja çon emnin Presidentit: propozon Albin Kurtin mandatar për Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për kryeministër. Lëvizja Vetëvendosje tashma zyrtarisht propozon Albin Kurtin si mandatar për kryeministër. Në dokumentin që...