Tema: akuza

Denohet për korrupcion zavendësministri në Qeverinë Haradinaj

Zavendësministri i Administratës Publike, Bujar Nerjovaj, asht shpallë fajtor të Hanën nga Gjykata në Prizren në akuzën për të cilat ngarkohej nga Prokuroria. Trupi gjykues...

Suedia rihapë hetimin për dhunim seksual ndaj themeluesit të Wikileaks

Prokuroret suedez kane rihape hetimin e vitit 2010 per akuza te dhunes kunder bashke-themeluesit te Wikileaks, Julian Assange.  Hetimi u rihap me kerkese te avokatit...

Ish deputetja, Lucy Flores, akuzon Joe Biden për ngacmim seksual

Ish deputetja e asamblesë së shtetit të Nevada's në SHBA, ka akuzue të Premten ish zv.presidentin amerikan dhe kandidatin potencial për president të SHBA...

Djuric me akuza të randa: Qe kush qendron mbas vrasjes së...

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Djuric, tha sot se ka konfirmim në rritje që mbas vrasjes së njanit prej udhëheqësve...

Padi të reja nga Beogradi, ky asht kosovari që akuzohet për...

Prokuroria serbe ka ngritë dy padi të reja kundër dy të pandehurve të akuzuem për krime lufte kundër civilëve serbë në Sarajevë dhe Kosovë,...

S’kanë të ndalun: Ahmeti thotë se ka me paditë Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reague mbas akuzave të Lëvizjes Vetëvendosje, për tenderin me tamblin e shujtave, për fëmitë nga klasa e parë...

E mbrojnë koleget prej Eliza Dushkut….

Ish-koleget e aktorit Michael Weatherly i dalin n’krah mbas akuzave se ai ka ba komente seksuale dhe hajgare ndaj Eliza Dushkut gjate xhirimeve te...

Ronaldo akuzat për dhunim seksual i quen ‘fake news’

Cristiano Ronaldo mohon akuzat per dhunim seksual dhe i cileson si ‘lajme te rreme’, mbasi nji grua amerikane e akuzoi yllin e futbollit se...

Aktakuzë ndaj veteranit me dokumente të fallsifikueme

S.H. kishte arritë me mashtrue Ministrinë e Punës dhe të Mirëqenies Sociale, konkretisht Departamentin për Familjarët e Dëshmorëve, të Invalidëve të Luftës dhe të...
Fatmir Limaj

Fatmir Limaj flet për akuzën e ryshfetit tre milionësh

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i cili njiherit asht edhe zavendëskryeministër i vendit asht deklarue lidhun me akuzën e ryshfetit tre milionësh. Zavendëskryeministri Limaj,...