Etiketim: albanofobia

E Fundit

Salihu: VV e LDK ishin ma afër para zgjedhjeve se tash – Ky veprim...

Politologu Fitim Salihu, i ftuem në "Momentum" në TV Rrokum ka thane se, në bisedimet në mes të LDK's dhe VV's per formimin e...

Utopia e nji gjuhe si shëmti kombtare

Lisandri Kola Dalëkadalë po vjen 50 vjetori i nji mumiet që gjuhëtarët shqiptarë stalinistë, e vunë në vitrinë në vitin 1972, tue iu gëzue njizetë...

SHBA dhe BE sot zgjodhën të jenë me shqiptarët dhe Shqipërinë, dhe jo me...

Mero Baze Dalja e Ilir Metës sot pasdite në atë që ai e quajti konferencë të jashtëzakonshme shtypi, ishte një përpjekje e dëshpëruar për ta...