Tema: Aleksandar Vucic

A flet ma shpesh me Thaçin apo Vucic’in? Përgjigjet Djukanovic

Mundësia e Ballkanit Perëndimor asht në integrimet në BE dhe pa të nuk ka zhvillim ekonomik dhe demokratik, tha presidenti i Malit të Zi,...

Vucic: Provova, nuk dhezi…nuk di çka muj me ba ma shume!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thanë se nuk mundet me parashikue se çka ka me ndodhë lidhun me zgjidhjen e çashtjes së Kosovës,...

Jo t’Premten, po t’Ejten, qe ku takohen Thaçi e Vucic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vucic, takohen mbasnesër, t'Ejten, në kryeqytetin e Sllovakisë, në Bratisllavë, njofton Klan Kosova. Qëllimi...

Thaçi dhe Vucic takohen këtë të Premte

Në kuadër të pregaditjeve për Samitin e Parisit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të Premten ka me u takue me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Thaçi: Me thanë se ‘ideja për korrigjimin e kufijve asht e...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thanë se janë rrena deklaratat e homologut të tij serb Aleksandar Vucic, për çashtjen e idesë së korrigjimit...

Vucic: S’kam me njofte Kosoven, ndaqi vramni! (video)

Presidenti i Serbise, Aleksandar Vucic, tha per RTS se nuk arriti me zgjidhe çashtjen e Kosoves, sepse "krejt u bajshin t'krisun" („svi se pravili...

E pranon Vucic: Plani im dështoi, Kosova ka me qene e...

Presidenti i Serbisë,  Aleksandar Vucic, tha se Kosova ka me fitue pamvarësinë dhe sovranitetin në krejt territorin, por jo pse se ai ka me...

Qe kur Vucic e viziton Tiranen

Për të dytën herë, Presidenti i Serbise Aleksandar Vucic ka me vizitue Tiranën zyrtare. Vucic ka me marrë pjesë në samitin në kuadër të...

Vucic: Nga krejt bota po na thojnë zbutni kosovarët me hek...

Presidenti i Serbisë, Alaksandar Vucic, në mitingun e djeshëm elektoral për zgjedhësit e vet e të koalicionit të tij, ka folë gjatë edhe për...

Haradinaj “godet” Vucic’in: Kjo që je tue ba…

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka goditë presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, tue i thanë po dëshiron me destabilizue Ballkanin tue detyrue...