Tema: amerika

Amerika i kërkon Serbisë me arrestue dhe ekstradue këtë person (foto)

Kongresmenët amerikanë në takimin e zhvilluem në Munchen me presidentin serb, Aleksandar Vucic, kanë kërkue arrestimin dhe ekstradimin e Goran Radosavljevic (Gurin), të njoftun...

Amerikanët kërcënojnë Kosovën me tërheqjen e dashnisë

Në nji letër të qartë, Washingtoni kërkon nga udhëheqja kosovare heqjen e menjihershme të tarifave doganore ndëshkuese ndaj Serbisë. Përndryshe, partneriteti i sigurisë do...

Veseli, mesazh Haradinajt: Nuk mbrohet Kosova tue injorue Amerikën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit, Kadri Veseli, ka folur sot para rektorëve të Universiteteve Publike shqiptare të Kosovës, Shqipërisë dhe...

Ky qen punësohet në Ambasadën amerikane në Kosovë, ka nji mision...

Brad, qeni i terapisë asht në detyrë në Kosovë këtë muej. Punëtori i Ambasadës Brad ka përvojë të gjanë tue punue me burrat dhe gratë...

Haradinaj: Amerika flet vet, s’ka nevoje Thaçi me m’kallxue!

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, mbas takimit me liderat e shtetit dhe Ekipin negociator, tha se kanë ra dakord për Platformën për dialogun. Haradinaj theksoi...

Zbulohet letra, Amerika prish raportet me Kosovën për taksë: S’mujm me...

Liderët e Shtetit kanë marrë nji letër nga Zavendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili ju ka tregue se taksa ndaj...

Haradinaj me deklaratë të fortë, del kundër Amerikës: Asnji shtet s’mundet...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka ritheksue se taksa hiqet vetëm atëherë kur Serbia e njeh Kosovën. “Taksa mund të jetë pakufi – përjetësisht”, ka thanë Haradinaj...

Sanksionet e SHBA po vazhdojnë: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë,...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftue presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes nji letre se Qeveria amerikane ka marrë...

Analisti ushtarak: “Tanku rus, i papërballueshëm për NATO’n” (foto)

Rusia do të ishte në gjendje me mujt NATO'n nëse do të niste nji Luftë e Tretë Botnore. Ky asht mendimi i nji eksperti ushtarak,...
kadri veseli

Veseli tregon për takimin me Kosnett

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ba homazhe pranë lapidarit të Zahir Pajazitit, në 22 vjetorin e ranies. Në këtë ngjarje, Veseli asht pyet rreth...