Tema: Arabia Saudite

Sheikh it up: Klubi i natës hallall hapet në Arabinë Saudite...

Frik ka me u hapë nji 'klub nate halal' në Arabinë Saudite, u njoftue të Mërkurën, tue shkaktue humor në internet dhe zemërim nga...

Këto 9 gjana nuk lejohen në Arabinë Saudite!

Kjo asht lista e gjanave që ju nuk lejohet me i ba në Arabinë Saudite: 1) Filmat porno Me pasë filma porno në telefonin, tabletin apo...

CIA posedon 11 mesazhe qe e lidhin princin bin Salman me...

Princi trashegimtar Mohammed bin Salman i ka çue ma se paku 11 mesazhe keshilltarit te tij ma te afert Saud al-Qahtani, i cili simbas...

U tranu moti! E bon Zoti det shkretinen! (video)

Arabia Saudite prej 10 Nandorit asht godit nga te rreshuna qe s'mbahen mend ne kete ane te botes.   Tridhete njerez tashma kane vdeke si pasoje...

Vrasja e gazetarit arab, Erdogan fajëson direkt shtetin saudit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, për herë të parë ka akuzue direkt qeverinë saudite për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. "Na e dijmë se urdhni...

Dalin pamje ekskluzive nga konsullata, e vranë Khashoggin dhe i veshën...

Njani nga 15 personat e ekipit të dërguem saudit që dyshohet për vrasjen e Jamal Khashoggit kishte veshë teshat e Khashoggit mbas vdekjes së...

Kancelarja Merkel reagon ashpër për vrasjen e mistershme të gazetarit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dënue vrasjen e Khashoggit në konsullatën saudite në Stamboll dhe tha se spjegimet e dhana deri tash që u...

CNN: Sauditet jane ba gati me pranue se e kane vra...

CNN raporton se arabia Saudite po pregadite nji raport ku pranon se Jamal Khashoggi, kolumnisti i gazetes Washington Post, asht vra "gjate nji trajtimi...

CNN: Turqia i ka provat audio dhe vizuale të vrasjes së...

Autoritetet turke kanë dëshmi audio dhe vizuale që tregojnë se gazetari, Jamal Khashoggi, u vra mbrenda konsullatës saudite në Stamboll para nji jave, thotë...

Historike, për herë të parë nji grue jep lajmet në Arabinë...

Nji gazetare në Arabinë Saudite asht ba grueja e parë që ka drejtue nji buletin kryesor lajmesh në kanalin televiziv shtetnor të vendit. Weam Al...