Tema: Arabia Saudite

Qe cili shtet ka me lobue që Kosova me i shtue...

Kryetari i Kuvendit të Shqipnisë, Gramoz Ruçi, priti sot Ambasadorin e Mbretnisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Abdelmomen Mohammed Sharaf. Bashkëbiseduesit vlerësuen se marrëdhaniet shumë...

Sot fillon Botnori, zbulohen formacionet: Rusi – Arabi Saudite

Pritjes i ka ardhë fundi mbasi sot në orën 17:00 luhet ndeshja hapëse e Kampionatit Botnor ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite. Këto janë formacionet e...

Jo veç Gjermania, por mjekët po ia merr Kosovës edhe Arabia...

Një njoftim zyrtar i vulosur është vendosur në hyrjen zyrtare të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Por njoftimi nuk është i SHSKUK-së, por i...

A e keni dijtë që këto 9 gjana nuk lejohen në...

Kjo asht lista e gjanave që ju nuk lejohet me i ba në Arabinë Saudite: 1) Filmat porno Me pasë filma porno në telefonin, tabletin apo...

Çka po ndodh në Arabinë Saudite (video)

Jo shumë larg nga Pallati i Mbretit të Arabisë Saudite ka ardhë deri të të krismat, mediat raportuen se bahet fjalë për tentim grusht-shteti,...

SHBA, Rusi, Iran, Arabia Saudite e Turqia, lufta që po rrënon...

Në luftën e Sirisë janë përfshi shumë vende, jo vetëm regjimi i Assadit dhe kundërshtarët e tij. Interesa të tyne kanë edhe Irani, Arabia...

Kjo ka me ju befasue: Arabia Saudite, plane m’i gjobitë besimtarët...

Kurani nuk len asnji dyshim: Surja numër 5, rreshti i 6, mes tjerash, thotë: "O besimtarë! Kur doni të falni namaz, lani ftyrat dhe...

Mbreti i ardhshëm i Arabisë Saudite blen shtëpinë ma të shtrejt...

Mohammed bin Salman, njeriu i ri i fortë i Arabisë Saudite që kërkon të jetë imazhi i antikorrupcionit, asht blemësi i mistershëm i kështjellës...

Arabia Saudite reagon mbas vendimit te Trump per statusin e Jerusalemit

Arabia Saudite ka denue vendimin e ShBA've me e njofte Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Nji vendim i tillë i presidentit, Trump ka ngjalle kritika...