Tema: Arabia Saudite

Harrone Kim Jong Un’in! Arabia Saudite asht shteti që mundet me...

Harrone Kim Jong Un-in. Arabia Saudite, mundet me qenë vendi që ka me fillue Luftën e Tretë Botnore, kështu shkruen e përditshmja britanike, Express,...

Macron në Arabinë Saudite: Ky shtet asht fajtor për sulmin me...

Presidenti francez, Emmanuel Macron, fajëson Iranin për qitjen e raketës nga rebelët e Jemenit, që në objektiv kishte kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riadin. Ai tha...

Rrxohet helikopteri në Arabinë Saudite, humb jetë princi dhe disa zyrtarë...

Rrxohet nji helikopter në Arabinë Saudite ku ndodhej nji princ dhe zyrtarët e nivelit të naltë. Njoftohet se personat në helikopter kanë humbë jetën,...
Alwaleed bin Talal

Arrestohet princi miliarder që ishte në Shqipni, pati takim me Edi...

Arabia Saudite njoftoi mbramë arrestimin e investitorit të shquem miliarder, Princit Alwaleed bin Talal, i cili vizitoi në Gusht edhe Shqipninë, tue u takue...
Arabia Saudite

Sulmi me raketa në kryeqytetin e Arabisë Saudite, shpërthim i madh...

Arabia Saudite ngriti alarmin se asht sulmue me nji raketë balistike të lshueme nga Jemeni, pak mbasi nji shpërthim i madh u ndigjue pranë...

Arabia Saudite mundet me i përdorë raketat ruse S-400 kundër Iranit?

Moska asht gati me nënshkrue nji kontratë me regjimin e Arabisë Saudite, ku ka m’i shitë Riadit raketa mbrojtëse ajrore S-400, por SHBA'të "tuten"...

Putin dhe mbreti Salman nënshkruejnë marrëveshje historike tregtare dhe ushtarake

Vladimir Putin dhe mbreti Salman i Arabisë Saudite, aleat tradicional i Washingtonit, vulosën sot afrimin e tyne tue nënshkrue marrëveshje të randësishme ushtarake dhe...

Asht princesha e Arabisë Saudite, por jeta e Ameer al-Taweel ngjan...

Princesha britanike, Kate Middleton, ka nji konkurrente të rrezikshme dhe emni i saj asht Ameer bint Aidan bin Nayef Al-Taweel, ose ma shkurt princesha...

Revolucion në Arabinë Saudite: Mbas legjitimimit të vozitjes, grave ju lejohet...

Gratë saudite prej tash kane me u lejue me lshue fetva, mbas miratimit nga Këshilli i Shura's. Ky vendim historik që u miratue me 107...

Përfundimi i Haxhit, Arabia Saudite jep këtë deklaratë

Zyrtarët në Arabinë Saudite kanë deklarue fundin e sukseshëm të pelegrinazhit të sivjemë të Haxhit, i cili ka mbledhë rreth 2.3 milionë myslimanë nga...