Tema: arifi

Këshilltari i Haradinajt frik ambasador, pret vetëm dekretimin e Presidentit

Avni Arifi, këshilltari kryesor i Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shefi i ekipit negociator në dialogun teknik mes Kosovës dhe Serbisë, së shpejti pritet m'u...
shqiprim arifi

Arifi: Ai i cili ban lojë me neve, nuk i njeh...

Kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thanë se asht momenti i fundit që edhe njiherë me u tematizue kërkesa e shqiptarëve të Preshevës, të...

Edhe Avni Arifi kandidat për ambasador në këtë vend arab!

Avni Arifi, shef i kabinetit të Kryeministrit Ramush Haradinaj, shumë shpejt ka me u largue nga kjo pozitë, e edhe nga shteti i Kosovës. Kjo...

Kryetari i Preshevës në RROKUM: Mos na përdorni vetëm për foto!...

Kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, në nji intervistë për emisionin 'DIREKT! me Dimal Basha' në Televizionin Rrokum, ka folë gjanë e gjatë për idenë...

Arifi: Këto ambasada në Beograd janë kundër ndryshimit të kufijve (video)

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në nji intervistë për kallxo.com, ka rrëfy për idenë e bashkimit te Luginës së Preshevës me Kosovë,...
shqiprim arifi

Kryetari i Preshevës: Nëse na keqpërdor Thaçi, e vraftë buka!

Kryetar i Preshevës Shqiprim Arifi, asht pyet nëse asht i vetëdijshëm se ai dhe liderët tjerë të Luginës munden me u keqpërdor nga Presidenti...

Arifi: Bashkë në dialog kishim me qenë ma të fortë

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së Hanës, propozoi emnat e ekipit negociator për dialogun e lehtësuem nga Bashkimi Europian për normalizimin e marrëdhanieve...
shqiprim arifi

A don Lugina me ju bashkue Kosovës? Flet kryetari i Preshevës

Idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë nuk e mbështesin as vetë drejtues të komunës së Preshevës, kryetari i së cilës, Shqiprim...
shqiprim arifi

Faza finale e dialogut, Lugina pret me u përfshie në proces

Faza finale e dialogut Kosovë- Serbi, pritet me fillue në muejin Shtator të këtij viti. Ashtu edhe siç asht paralajmërue, në këtë muej pritet me...
shqiprim arifi

‘Shpërthen’ Arifi për kufijtë: Mjaft ma u eksperimentue me Luginën!

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka komentue çashtjen e bashkimit të Luginës me Kosovën, siç ka paralajmërue Presidenti Hashim Thaci, ditë ma...