Etiketim: arifi

Te Fundit

Fjalimi i jashtëzakonshëm i Pandeli Majkos në Kosovë

Ish-kryeministri i Shqipnisë, Pandeli Majko, që mbante postin ma të naltë në nji periudhë të vështirë të shqiptarëve, atë të luftës së Kosovës, kërkoi...

Kopje e doktoraturës, tradhtitë bashkëshortore: Cilat ishin anët e errëta të Martin Luter King?...

“Mos i takoni kurrë herojtë tuej!”, thotë nji proverb i mençun amerikan. Dhe, ai mundet me qenë i shkruem lehtësisht nga nji avokat i...

Vetvendosja i kthehet temes “Thaçi fajtor”: Ai po e dirigjon LDK!

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në T7, tha se Presidenti Hashim Thaçi s’ka me lejue me ndodhë koalicioni në mes Lëvizjes...