Tema: arrestimi

Arrestohen dy personat që e futën me dhunë në kerr gruen...

Policia e Kosovës ka arritë me i identifikue dy personat që futën nji grue me forcë në veturë në Fushë Kosovë. Ata aktualisht janë tue...

Arrestohen nji mjek dhe nji mjeke në Gjakovë: Trafikonin organe jashtëligjshëm

Dy mjekë janë arrestue sot në nji spital në Gjakovë, nën dyshimet se kanë krye veprën penale të transplantimit të paligjshëm të organeve. Lajmin e...

Botnori i Katarit 2022: Arrestohet ish-Presidenti i UEFA, Michel Platini

Arrestohet ish-Presidenti i UEFA, Michel Platini. Legjenda e futbollit u arrestue nga policia franceze të Martën në mëngjes në Nanterre, në periferi të Parisit, si...

Arrestohet shqiptari për krime lufte

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njofton opinionin se me urdhën të Prokurorit të kësaj prokurorie asht arrestue personi me inicialet D.Sh., shtetasi i...

Fituesi i “Oscar” arrestohet për ngacmim seksual (video)

Cuba Gooding Jr asht arrestue të Ejten me akuzat se ka ngacmue seksualisht nji grue në New York. Momenti kur aktori e ka prekë me...

Arrestohet biznismeni kosovar, i kërkuem nga FBI

Asht arrestue biznismeni kosovar, Imer Shahini, i cili ishte në kërkim nga FBI. Policia e Kosovës ka konfirmue arrestimin e Shahinit, i cili asht vllau...

Shkatërrohet grupi i hajnave, në kërkim vetëm edhe Ridvan Ademi

Vjedhje të shumta të armatosuna u regjistruen gjatë vitit të kaluem në Kosovë. Policia i kishte ra në gjurmë nji grupi të cilët dyshoheshin se...

Pamje të papublikueme deri tash: Momenti kur policia arreston rusin gjatë...

Punëtori i UNMIK'ut, Mikhail Krasnoshchenkov, me shtetësi ruse që ishte infiltrue te serbët që po pengonin policinë e Kosovës në akcionin në Zubin Potok,...

Arrestohen Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi

Dy emnat e njoftun tash për publikun kosovar, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, janë arrestue para disa minutave nga Policia e Kosovës. Burimet e Metros mbrenda...

Ka vazhdue edhe sot akcioni policor në Veri, arrestohen dy zyrtarë...

Inspektorati Policor i Kosovës ka konfirmue se sot ka vazhdue akcioni i filluem dy ditë ma parë me arrestimin e zyrtarëve policorë. Njoftimi i plotë: Inspektorati...