Tema: arrestimi

Policia arreston të shumëkerkuemin Rrahim Abdullahun

Rrahim Abdullahu, i njoftun me nofkën “Rrumqi”, i kërkuem prej vitesh nga Policia e Kosovës asht arrestue mbramë në Prishtinë. Burimet e Indeksonline mbrenda policisë...

‘SEVEN’ arreston 7 trafikantë të kokainës, qe qysh!

Shtatë persona janë arrestue nga policiambas disa muejsh hetimi. Policia e Tiranës ban me dije se shtatë t'arrestuemit u prangosën gjatë operacionit antidrogë të koduem...

Arrestohet togeri i FSK’s n’Amerikë, qe për çka!

Para dy dite n'Amerikë asht arrestue nji pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës nën dyshimin për abuzim seksual me nji të mitur. Gazeta Fjala...

Thaçin nuk ka me ‘ngucë’ Interpoli derisa asht President

Branislav Pavlovic, kreu i Interpolit në Bosnje dhe Hercegovinë, tha se Hashim Thaçi nuk ka me u arrestue për sa kohë asht President i...

Qe sa pati t’arrestuem vetëm në vikend!

Vetëm gjatë vikendit, Policia e Kosovës ka arrestue 34 persona për vepra të ndryshme penale, kur prej tyne 15 janë kap të Shtunën ndërsa...
video

Dy kosovarë arrestohen në Serbi, ishin tue bartë drogë. Kqyreni momentin...

Pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Mbrendshme e Serbisë, kanë arreste dy kosovarë, derisa ishin tue bartë nji sasi marihuane që kishin mshefë në...

7 t’arrestuem për trafikim me njerëz në Pejë

6 të rijë nga Shqipnia dhe nji kosovarë janë arrestue në Pejë, mbas nji bastisje në nji kafene në të cilën dyshohej se po...

Atifete Jahjaga: Unë koordinova arrestimin e xhihadistëve

Statusi i plotë i ish Presidentes, Atifete Jahjaga: Disa fjalë për ekstremizmin e dhunshëm në Republikën e Kosovës Nga debati i sotëm, gjithsesi i nevojshëm, jam...

Ka mbrri urdhni ndërkombëtar për arrestimin e Klemend Balilit

Ka mbrri nga autoritetet greke urdhni i arrestit ndërkombëtar për Kelmend Balilin. Urdhni i ka mbrri autoriteteve shqiptare rreth orës 14:00. Balili i cilësuem si “Baroni...
krasniqi-lajmet

Jakup Krasniqi: Linçimi ndaj Azem Sylës – i padrejtë

Ish-Kryetari i Kuvendit të Kosovës, sot Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi, gjatë nji interviste në edicionin qendor të lajmeve...