Tema: arsimi

Dështon persëri raportimi i Ministrit të Arsimit

Komisioni Parlamentar për Arsim as sot nuk e ka mbajt mbledhjen në të cilën ishte ftue me raportue Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Komisioni ka...

EQAR tregon arsyen se pse e përjashtoi Kosovën nga ky regjistër

Regjistri Europian për Cilësi të Arsimit të Naltë (EQAR) ka sqarus se Agjencia Kosovare e Akreditimit (AKA) asht largue nga ky Regjistër për arsye...

Përjashtimi i Kosovës nga Regjistri Europian për Sigurimin e Cilësisë në...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot raporton para Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, lidhun me përjashtimin e Agjencisë së Kosovës...

Ministri ka nji njoftim për statusin e punëtorëve të arsimit për...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka ba të ditun se ministria të cilën udhëheq ai tashma ka finalizue Ligjin për statusin...

Debat AAK-Nisma & VV në Ditë Mbas Dite: Gjendja e arsimit...

Në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum u debatue per gjendjen dhe nivelin e arsimit ne Kosove. Ismail Kurteshi nga Vetëvendosje ka thane se ne...

Dështimi në testin PISA, flasin ekspertët e arsimit në MOMENTUM (emisioni...

Testi i PISA's dhe deshtimi i studenteve kosovare, ne kete test arsimor ishte tema e debatit sonte ne emisionin politik ne MOMENTUM ne Televizionin...
Ramush Haradinaj

Haradinaj: PISA na ka turpnue, korrupcioni asht prezent edhe n’arsim

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) në bashkëpunim me Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH kanë organizue konferencën ndërkombëtare për PISA 2018...

Edhe AKR e emnon zavendësministrin e Arsimit (foto)

Asht emnue sot edhe zavendësministri i ri i Arsimit. Bahet fjalë për Arbër Gecin nga Aleanca Kosova e Re. Geci për kohë të gjatë ishte i...

Cilësia e arsimit në Kosovë – Arsim Bajrami ‘befason’ me këtë...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ia ka dorëzue detyrën ministrit të ri, Shyqeri Bytyqit, dhe atë tue pranue në nji formë...