Tema: Australia

Bikini dhe pllazh, Australia po “përvëlohet” nga nxehti ekstrem (foto)

Australia po “shkrihet” nën temperatura përvëluese. Nji valë ekstreme e nxehtit ka prekë vendin që nga e Shtuna e kalueme, tue shkaktue zjarre, viktima dhe...

Australia po e pret vitin 2019 me temperatura deri në 49.3...

Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius ma të nalta nga ato normalet. Pllazhat janë plot, ndërkohë që...

Histori e rrallë: 3 motra nga Australia, në kërkim të origjinës...

Giovana Motton, Francesca Mills dhe Yvonne Duckitt, janë tri motra, të cilat udhëtuen nga Australia për të gjetë rrajt dhe të afërmit e babës...

Nji pako 34 dollarë, ky asht vendi me çmimin ma të...

Çmimi i cigareve në Australi nga 1 Shtatori asht rrit përsëri për herë të dytë këtë vit. Nji pako mesatare prej 25 cigareve në këtë...

Australia ne hall, kryeqyteti ‘pushtohet’ nga kangurët

'Banda' kangurësh po sulmojnë lëndinat me bar në kryeqytetin australian, Canberra, tue mos kursy as fushat sportive, kopshtet e shtëpive private apo lulet anash...

Mbrenda burgut australian të sigurisë së naltë, 400 të dënuem pa...

Burgu ma i ri i sigurisë së naltë në Australi nuk ka qeli dhe të dënuemit munden me ba telefonata natën vonë ose munden...

Peruja shënon gollen e dytë, Australia e eliminueme (video)

Peruja dhe Australia po luejnë në “Fisht Arena” ndeshjen e tretë të Grupit C. Pjesa e parë mbyllet 1-0 për Perunë, me gollen e shënuem...

Holanda e Australia thonë se Rusia rrxoi avionin me 298 udhëtarë...

Australia dhe Holanda kanë deklarue që e mbajnë përgjegjëse Rusinë për rrximin e aeroplanit MH17 të Malaysia Airlines më 2014. Avioni me 298 njerëz në...

Kjo modele po i ‘tranon’ krejt me keto forma seksi, s’ban...

Modelja, Katya Elise Henry po i çmend të gjithë në Instagram me fotot dhe videot provokuese që publikon. Linjat e saj perfekt, sidomos të fund...