Tema: Australia

video

Kjo asht madheshtore, qysh u prit Viti i Ri në Sidney...

Dy orë mbas Zelandës se Re, viti i ri ka mbërri edhe në Sidney të Australisë. Festivali tradicional i fishekzjarreve, ka mbledh dheta-mija australianë dhe...

Ky asht kontinenti i parë që legalizon marihuanën

Australia asht ba kontineti i parë që ka legalizue marihuanën në krejt vendin. Këtë vendim e ka marrë parlamenti tue ba kështu Australinë me nji...

Mediumi i njohun: E kush e dinte se Shqipnia ishte kaq...

Nuk kanë të ndalun mediat e hueja që e renditin Shqipninë mes destinacioneve që duhet vizitue patjetër e doket se bukuria bregdetare dhe malore...

Video: A ju kujtohet ky super goll?

Tim Cahill realizoi nji nga gollat ma të bukur të ndonji Botnori në histori. Mesfushori australian realizoi absolutisht nji super goll ndaj Holandës vite ma...

National Geographic: Ose hartat në botë janë gabim ose Australia…

Ose tana hartat në botë janë të gabueme ose kontinenti Australian nuk asht në atë nivel që e kemi mendue deri tash, shkruejnë mediat ndërkombëtare. I tanë vendi...
video

Besart Berisha hyn n’histori, vendos rekord n’Australi

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha po kalon nji formë të mirë fizike mbasi sërish ka shënue tue i dhanë kualifikimin ekipit të tij në çerekfinalet...

Kqyrne çka bani kangëtarja australiane, kur mbramë Shqipnia ia dha 12...

Mbramë u përmbyll festivali muzikor i Europës, Eurovision 2016, spektakël në të cilin merr pjesë edhe Shqipnia, por që për fat të keq nuk...

Kangëtarja australiane n’Eurovision falenderon Shqipninë për 12 pikat tue ba shqiponjën

Juria e Shqipnisë kishte vendosun që me 8 pikë me vlerësue kangën e Italisë, 10 kangën e Francës, ndërsa 12 pikë i ka dhanë...

Franca para Gjermanisë e Japonisë për prodhimin e nëndetësve!

Kjo do t'ishte nji nga marrëveshjet ma të mëdha në fushën e armatimit. Por gjigandët gjermanë të 'ThyssenKrupp' nuk arritën me fitue nji kontratë miliardash...
video

Johnny Depp me gruen kerkojne falje publikisht per qejte qe i...

  Prej te Hanes asht ba virale video ku cifti hollywoodian Johnny Depp dhe Amber Heard kerkojne falje publike per ‘kontrabandim te qejve te tyne’...