Etiketim: bashkimi

Te Fundit

Qe kend e ka emnue LDK’ja shef të grupit parlamentar, VV ende nuk ka...

LVV nuk ka propozue naj emën që ka me qenë shef i deputetëve në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në anën e LV's,...

Memli Krasniqi tregon nëse PDK ka me ju përgjegj ftesës së VV’s dhe LDK’s

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Memli Krasniqi: Barra për bllokada dhe mosformimin e institucioneve ka me i ra Albin Kurtit. "Ne sapo jemi në përfundim...

Osmani thotë se ka vullnet për marrëveshje, por kritikon Kurtin për diçka

Nënkryetarja e LDK's, Vjosa Osmani, ka thanë se ka vullnet për marrëveshje me VV'n dhe tash mbas nominimit të Kurti këto dy javë duhet...