Tema: baton haxhiu

baton haxhiu

Baton Haxhiu: Ilir Meta ka prekë fundin politik, nuk prodhon ma...

“Ilir Meta ka mbërritë fundin e tij politik. Çdo lëvizje e tij jashtë kësaj është të përfundojë keq ashtu si po përfundon Berisha që...
Baton_Haxhiu

Baton Haxhiu mohon se e ka propozu Cakajn per Minister te...

Analisti Baton Haxhiu sqaroi në emisionin "Opinion" me Blendi Fevziun, raportet e tij me Gent Cakajn, i propozuem nga Edi Rama për Ministër i...

“Baton Haxhiu të shpallet non grata ne Shqiperi”

Deputetja e partise se Ilir Metes (LSI), Floida Kërpaçi, deklaron se kushdo përtej kufijve që ndërhyn në punët e Shqipnisë duhet të shpallet non...

Migjen Kelmendi: Genti ne kafazin me ‘kafshet politike’ te Shqipnise

          Migjen Kelmendi   Nji ide shume fisnike, dashamirese, vizionare e Kryeministrit te Shqipnise Edi Rama dhe keshilltarit te tij te pashpallun, Baton Haxhiu, qe t'u...

Baton Haxhiu: O Ilir, po ban gabim historik me Gent Cakajn!

Letra e Haxhiut: “Përshëndetje Ilir, Këto ditë kam përcjellur me vëmendje të veçantë ndryshimet në Qeverinë e Shqipërisë në përgjithësi dhe kam ndjekur me shqetësim të...

Qe pse Ilir Meta nuk duhet me dekretue Ministrin e Jashtem...

Nji nga gazetaret ma te vjeter te Top Channel, Mentor Kikia, me nji shkrim del haptaz kunder emnimit dhe dekretimit te Gent Cakes si...

Po na e ngucin te majtet e Shqipnise, ‘djalin’ e Batonit!...

Genti Cakaj, nji djal i ri prej Prishtine, te cilin Baton Haxhiu na e çoi ne Shqipni dhe ja dha 'hua' Edi Rames, asht...

Kelmendi e Haxhiu flasin në ‘MOMENTUM’ për vitin 2017 dhe pritjet...

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM', ne Televizionin Rrokum, asht debatue per vitin 2017, sfidat, sukseset, pritjet per vitin 2018, por edhe per temat e momentumit...

MOMENTUM: Media kosovare në udhëkryq (emisioni i plotë)

Sonte n'emisionin politik 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum, asht debatue tema: "Media kosovare ne udhekryq". Te ftuem per kete teme jane Baton Haxhiu, gazetar, Migjen Kelmendi,...
Baton Haxhiu_Berat Buzhala_Ilir Meta_Nikola Gruevski

Dossier: Çka kanë të përbashkët Ilir Meta, Berat Buzhala, Baton Haxhiu...

Ne mediat kosovare, Klan Kosova dhe portali Express, papritmas, si prej qielli, na shfaqet nji figure e urryer ne Maqedoni, politikani ultra-nacionalist qe akuzohet...