Tema: BE

Kërcënim me bombë, evakuohet zona pranë selisë së BE

Rreth 40 vetë janë evakuue nga nji godinë pranë zyrave qendrore të Bashkimit Europian në Bruksel, mbasi nji kërcënim me bombë u raportue në...

Vucic: Taksa e vendosun nga Kosova bani që edhe SHBA e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thanë se Serbia, përmes taksës së vendosun nga Kosova për produktet serbe ka arritë me i ba bashkë...

Diplomoi me temën ‘Politika dhe Islami’: Këto janë 6 fakte që...

Shefja për politikë të jashtme të BE, Federica Mogherini, asht nga diplomatët ma të mdhej sot në botë dhe në nji moshë të re....

Dacic: Disa vende po e trimnojnë Haradinajn, po i thonë ‘prit...

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Dacic, ka deklarue se jo të gjithë në bashkësinë ndërkombëtare kanë dëshirë me vazhdue dialogu Beograd-Prishtinë dhe të gjendet...

Shtyhet dalja e Britanisë nga BE

Deputetët në Britani të Madhe kanë votue pro shtyemjes së procesit të daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, transmeton Rrokum.TV Mocioni që u...

Brexit: Kanë mbetë ma pak se 20 ditë. Çka pritet me...

Kur kanë mbete ma pak se 20 ditë nga data kur Britania  duhet zyrtarisht me dale nga Bashkimi Europian, java e ardhshme pritet me...

Vucic ju thotë “sikter bandë e Prishtinës” liderëve kosovarë, ndërsa politikanët...

Platforma e Kosovës për dialog me Serbinë e ka idhnue shumë presidentin e këtij vendi Aleksandar Vucic. Ai dje, gjatë tanë ditës, nuk i ka...

Thaçi: Kosova aspiron me u anëtarësue në këto organizata

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritë Ministrin e Punëve të Jashtme të Maltës, Carmelo Abela. Presidenti Thaçi e ka falënderue kryediplomatin e Maltës...

“Taksa me u pezullue urgjentisht, keni me pasë pasoja” – Vjen...

Komisioni Europian përmes Drejtorit të Përgjithshëm për Fqijësi dhe Zgjanim në Bashkimin Europian, Christian Danielsson, ka përsëritë kërkesën e Bashkimit Europian (BE) që Prishtina...

Veseli: BE u tregue e padrejtë me Kosovën në liberalizimin e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, asht takue sot me përfaqësuesit e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Europian. Ky asht postimi i...