Tema: behgjet pacolli

E konfirmon edhe Pacolli: SHBA po na përkrahë për ushtrinë!

Zv/kryeministri i Republikës, Behgjet Pacolli, e ka quejt lajm të gëzuem mbështetjen e SHBA've për ushtrinë e Kosovës. “Në momentet vendimtare, ka qenë përkrahja e...

Dështimi n’Interpol, ky asht reagimi i Pacollit

Kosova sot ka dështue me u ba anëtarja ma e re e INTERPOL'it. Kjo mbasi që nuk u arritën dy të tretat e votave të...

Huqja e Pacollit: “Të Martën në orën 11:00, Kosova anëtare e...

Kosova sot dështoi me u ba pjesë e familjes botnore të policisë, INTERPOL'it. Nji ditë para votimit, shefi i diplomacisë kosovare shprehej mjaft optimist se...

Pacolli flet nga Dubai, tregon gjasat e Kosovës me hy n’INTERPOL

Zavendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, asht shprehë optimist rreth procesit të votimit për pranimin e Kosovës në Interpol. Siç ka thanë...

Qeveria ia shton edhe tre këshilltarë Behgjet Pacollit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka vendosë që zavendëskryeministrit të parë, njiherit Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollit, me ia shtue...

Dyshimet mbi emnimin e konsujve, flet Behgjet Pacolli (dokument)

Gjatë javëve të fundit, Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka emnue katër konsuj të ri. Burime të lajmi.net thojnë se këto emnime, Pacolli...

Pacolli ia kthen Dacic’it: Nuk e kam hapë “thesin me pare”...

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i asht kundërpërgjigjë homologut të tij serb, Ivica Dacic, i cili ka thanë se kryediplomati kosovar po...

Thaçi, Haradinaj dhe Pacolli, bashkë udhëve të New York’ut (foto)

Liderë të shtetit po qëndrojnë në nji vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkueme të Amerikës. Asht kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ai i cili pak ma...

Pacolli: Shteti t’jau heqë paret veteranëve të rrejshëm

Zavendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, ka propozue se nëse zbulohet se në lista ka veteranë të rrejshëm, mjetet...

Për çka po hetohet Mimoza Kusari- Lila?

Prokuroria Themelore e Gjilanit asht tue e hetue Mimoza Kusari-Lilën për ma shumë se nji vit, për veprën penale keqpërdorim të detyrës zyrtare si...