Tema: Beograd

Me çfare kerkesash vjen Macron n’Beograd

Mbështetja për çështjen e caktimit të  kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak, janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez...

Nata kur SHBA bombardoi nji ambasadë kineze (foto)

Nga Kevin Ponniah dhe Lazara Marinkovic, BBC Po afrohej mesnata dhe Vlada, një inxhinier serb, po nxitonte drejt apartamentit të tij në Beograd. Ai kishte...

Flet ma n’fund furraxhija qe e bani shqiponjen. Kqyrni çka thote...

Mon Gjuraj, pronari i furres „Roma“ ne lagjen Borča, te Beogradit, para se ciles te Shtunen u mbajt proteste shoveniste, sepse pronari e ka...

Bllokohet furra shqiptare në Beograd nga serbët (foto)

Disa serbë kanë bllokue nji furrë, pronë e shqiptarëve në Borçë të Beogradit.. Me letra që mbajnë hartën e Kosovës nën flamurin serb asht mbushë...

Në mitingun e Vucic’it në Beograd edhe 7 mijë e 500...

Në tubimin e progresistëve serbë sot mbasdite në Beograd priten me u tubue rreth 170 mijë njerëz, prej tyne rreth 7.500 nga Kosova. Sekretari i...

Serbët e Kosovës nisen në kambë për në Beograd, e mbështesin...

Nji grup serbësh nga Kosova janë nisë sot në orën 10 nga Jarina për në Beograd në kambë në mitingun në kuadër të fushatës...

Ambasadori gjerman përgëzon Kosovën mbas incidentit në Beograd

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, e ka përgëzue delegacionin kosovar të përbamë nga ICK dhe ministri Valdrin Lluka për reagimin mbas ndërpremjes së...

Beogradi dënon me 100 vjet burg 4 ish-shpijunë për vrasjen e...

Kater ish-shpijune serb jane denue me burg per vrasjen e gazetarit Slavko Curuvija ne vitin 1999. Gjyqi i Beogradit i denoi dy te akuzuemit me...

Kosova nënshkruen në Beograd marrëveshjen për roaming’un mes vendeve të Ballkanit...

Kosova sot ka nënshkrue në Serbi marrëveshjen rajonale mbi uljen e çmimeve të roamingut për të gjitha gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Në Samitin e...

Vazhdojnë protestat në Beograd, deri në këtë datë kërkohet dorëheqja e...

Protesta e shtatëmbëdhetë me radhë “Nji prej pesë milionë” të qytetarëve dhe të opozitës kundër pushtetit të Aleksandar Vucic'it në Serbi ka fillue para...