Tema: birra

Qysh ndikon birra në përmirësimin e marrëdhanieve seksuale?

Seksi dhe alkoholi janë përmendë shpesh si të lidhun ngushtë me njani-tjetrin. Aq shpesh sa alkoholi mendohet se nxit dëshirat seksuale. Hulumtimi, i cili...

Birra asht e mire per shnet!

Birra asht njana ndër pijet e pelqyeme alkoolike në krejt botën. E për fat të mirë të miliona njerëzve, birra me gjase ka edhe...

Inspektorati kthen mbrapsht ngarkesën me birra qe s’i referohej si shtet...

Inspektorati i Tregut ka ndalue nji ngarkesë me birra që po hynte në territorin e Kosovës. Kjo ka ndodh në terminalin doganor të Mitrovicës, shkruen gazetametro.net Kjo...

Birra, ma efektive se paracetamoli, qetëson dhimbjen e kresë

Kur ke dhimbje kreje, e vetmja zgjidhje duket se janë ilaçet farmaceutike. Megjithatë, nji revolucion mundet me ardhë. Sip=mbas nji studimi të botuem në...

Merkel e Macron, dalin për birra mbas samitit në Bruksel (foto)

Theresa May e dinte edhe para se të shkonte në Bruksel, se nuk kishte me u ftue për darkë nga homologët e saj europianë,...

Ndodh edhe kjo, prodhohet birra e parë e kanabisit

Nji kompani me bazë në Toronto ka dalë me nji birrë të prodhueme me kanabis. Pijet po pregaditen në pritje të legalizimit të marihuanës në...

Prodhohet në Poloni birrë me shije… vagine (video/foto +18)

Mundet me u konsiderue si nji nga idetë ma gjeniale në tregun e ashpër të konkurrencës. Nji birrari polake ka shkue mjaft larg me...

Kompania zvicrane prodhon birrë me simbolin e shqiponjës në nder të...

Luzerner Bier në Zvicër ka krijue nji birrë speciale me shqiponjë. Ideja asht mbështetja e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës që festuen tue formue...

Me tutë prej terrorizmit, nis festivali i birrës në Munih (foto)

Asht festivali i 184 i birrës me radhë, dhe ma i madhi në botë, i njohun si ‘October Fest’, që mbahet tash e disa...

Përdoreni këtë trick me pa nëse xhami i birrës që po...

Egziston nji menyre me pa nese xhami i gotes ku je tue pi birrë asht vertet i paster? https://youtu.be/nCidxNOvPQw